Facebook
Google+
Instagram

Kominki gazowe- spektakularnie realistyczny ogień


Kominek i wizja ognia w domu pozwala na chwile wyciszenia, relaksu i odprężenia. Jednak gdy nie mamy czasu ani chęci na składowanie i przerzucanie drewna, rozpalanie w kominku czy czyszczenie szyby i paleniska- cała magia traci blask. Dla tych, którzy ceną sobie komfort i wygodę, zostały stworzone alternatywne formy wkładów kominkowych opalane innymi, mniej absorbującymi czas paliwami. Kominki gazowe to nie tylko elegancki design i wizja żywego ognia, to także bezproblemowa obsługa i możliwość montażu w każdym miejscu.
Kominki gazowe łączą w sobie najlepsze cechy tradycyjnych palenisk wzbogacone o możliwości funkcyjne, jak i wizualne.  Są to eleganckie i nowoczesne rozwiązania, dla osób którym zależy na komforcie użytkowania. Niewątpliwą zaletą urządzeń gazowych jest ich minimalny poziom serwisu i obsługi.


DLACZEGO WARTO MIEĆ KOMINEK GAZOWY?

1. Po pierwsze- wygoda. Kominki gazowe zyskują coraz większą popularność, nie bez powodu. Wystarczy nacisnąć przycisk w pilicie, który uruchamia urządzenie. Eksploatacja takiego kominka nie wymaga takich zabiegów, jak: czyszczenie paleniska, przygotowanie i gromadzenie opału, rozpalanie, dokładanie drewna czy czyszczenie popiołu. Dodatkową zaletą kominka jest fakt, że można go umieścić prawie w dowolnym miejscu w domu czy mieszkaniu. Urządzenie nie potrzebuje tradycyjnego komina- wystarczy jedynie przewód koncentryczny powietrzno-spalinowy. Kominek zasilany może być gazem NG lub LPG.

2. Po drugie- bezpieczeństwo. Wkłady kominkowe gazowe posiadają dwa czujniki w różnych miejscach, które działają niezależnie od siebie. Jeżeli z jakiegoś powodu ogień zgaśnie, od razu zostanie zablokowany dopływ gazu do paleniska. Wewnątrz wkładu jest również specjalna klapa, która zabezpiecza przed wyciekiem gazu oraz wybuchem.

3. Po trzecie- wydajność. Gaz spala się w 100% nie powodując żadnych strat. Kominki gazowe oferują najlepszą opcję dla osób, które pracują, a gdy przychodzą do domu, szukają ciepła bez opóźnień i strat energii. Możemy ustalić, kiedy wkład ma się włączyć i wyłączyć, ustalić dokładną temperaturę jaką będzie grzał. Możemy to zrobić za pomocą pilota, telefonu lub tabletu, nawet pod naszą nieobecność w domu.

STEROWANIE ZA POMOCĄ SMARTFONU?

Kominki gazowe posiadają specjalną aplikację, która za pomocą zainstalowanego odbiornika współpracuje z wkładem. Możemy zatem zdalnie sterować temperaturą za pomocą własnego smartfonu czy tabletu. Możemy również ustalić dokładną godzinę włączenia i wyłączenia kominka. Dzięki czemu wracając z pracy lub z urlopu w domu może czekać na nas przyjemne ciepło :)

NATURALNA WIZJA OGNIA?

Wybierając kominek gazowy, często może pojawić się pytanie, czy wizja ognia będzie wystarczająco naturalna. W porównaniu do kominków tradycyjnych- kominki gazowe prezentują się równie dobrze. Przy dzisiejszej technologii oferowana użytkownikowi jakość barwy oraz jarzenia, czy nawet wysokość płomienia sprawia, że płomienie praktycznie niczym się nie różnią.  Nowoczesne wkłady posiadają również generator naturalnych iskier oraz stymulację żaru. Generator iskier pozwala na wytwarzanie małych iskier, które powoli się wypalają podczas wydobywania z płomieni, tworząc przy tym bardzo naturalną i realistyczną symulację ognia jak w tradycyjnym kominku opalanym drewnem.
Jeszcze kilka lat temu kominki gazowe w Polsce były czymś bardzo rzadko spotykanym. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Na rynku mamy szeroki wachlarz producentów oferujący różnego rodzaju wkłady gazowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących. Kominki na gaz są przede wszystkim  bardzo łatwe w obsłudze, co powoduje, że ich użytkowanie jest niesamowicie przyjemne. Palenie w komiku jest ekologiczne i nie zanieczyszcza środowiska, jest zgodne z normami EkoProjektu. Wizja ognia we wkładach gazowych bardzo dobrze dorównuje kominkom tradycyjnym, ogień dodaje klimatu i wyjątkowej atmosfery w domu. Natomiast fakt, że obsługa sprowadza się do uruchomienia i ustawienia mocy oraz wielkości płomienia za pomocą pilota, sprawia, że kominki gazowe zapewniają bardzo duży komfort użytkownika. Kominki gazowe stanową bardzo dobrą ofertę zarówno dla klientów indywidualnych oraz komercyjnych. Przez swoją gwarancję wygody użytkowania oraz komfort sterowania wkładem- są równie często wybierane do hoteli, restauracji, czy innych budynków użytkowych.
Ponadto, kominek nie wymaga czyszczenia, ponieważ w palenisku nie powstaje popiół, a samo palenisko nie produkuje pyłów, które osiadają na szybach. Urządzenie nie potrzebuje również dodatkowej przestrzeni na przechowywanie drewna czy paliwa. Włączanie, wyłączanie, a także regulacja wysokości płomieni odbywa się za pomocą pilota.


Więcej zdjęć kominków gazowych znajduje się tutaj.
Parametry techniczne oraz oferta cenowa znajduje się tutaj.
 

kominki_gazowe_spartherm_dru_katalog_pdf
kominki_gazowe_stuv_tulp_katalog_pdf
kominki_gazowe_kalfire_katalog_pdf
kominki_gazowe_brunner_katalog_ pdf
Opublikowano: 23.01.2020
Opublikowano: 23.01.2020
Opublikowano: 23.01.2020

Skontaktuj się z nami

Magia Ognia
ul. Daszyńskiego 153
(tuż obok dawnej pętli tramwajowej)
44 -100 Gliwice

mob: 728 816 158 
biuro@magiaognia.com
www.MagiaOgnia.com

Godziny otwarcia:
pn-pt: 10 - 18
Wybrane soboty, po wcześniejszym umówieniu
tel.: 728 816 158
       32 431 64 14
sprawdź dojazd do firmy
HASE - piece, które zdobywają nagrody za piękno
HASE - piece, które zdobywają nagrody za piękno
Niemieckie piece kominkowe Hase to nie tylko retro elegancja, szyk i nowoczesne wzornictwo, ale również najlepsza alternatywa dla tradycyjnego kominka. 

Czytaj więcej
Strefa dla Architektów
Strefa dla Architektów
Strefa architekta w dążeniu do idealnego kominka…
Zapraszamy do współpracy Architektów, Projektantów Wnętrz, Firmy Projektowe.

Czytaj więcej
Dlaczego polecamy Państwu Hoxtera?
Dlaczego polecamy Państwu Hoxtera?
Wkła­dy ko­min­ko­we Ho­xter są ide­al­nym roz­wią­za­niem dla osób, któ­re chcą mak­sy­mal­nie wy­ko­rzy­stać pa­le­nie w ko­min­ku przy jed­no­cze­snym opty­mal­nym roz­pro­wa­dze­niu po­wie­trza po kil­ku po­miesz­cze­niach.

Czytaj więcej
„Wszyscy” są tańsi niż BRUNNER! - Jesteśmy dumni
„Wszyscy” są tańsi niż BRUNNER! - Jesteśmy dumni
Dlaczego? Ponieważ przy budowie pieca kaflowego tańsze rozwiązanie nigdy nie okazuje się lepsze...
Czytaj więcej
KALFIRE- wyjątkowe gazowe wkłady kominkowe
KALFIRE- wyjątkowe gazowe wkłady kominkowe
Produkty, usługi i kultura biznesowa firmy Kalfire opiera się na pięciu kluczowych wartościach. Dzięki zastosowaniu tych fundamentalnych konceptów, firma wyprzedza konkurencję i zachowuje doskonałą pozycję na rynku.

Czytaj więcej
Wspieraj polskie firmy- wybierz DEFRO Home
Wspieraj polskie firmy- wybierz DEFRO Home
Firma DEFRO ma w swojej ofercie wkłady kominkowe, piecyki wolnostojące oraz piecyki na pellet, które są produktami wyjątkowo ekologicznymi i niskoemisyjnymi, co jest potwierdzone certyfikatem BlmSchV2.

Czytaj więcej
Kominki gazowe- spektakularnie realistyczny ogień
Kominki gazowe- spektakularnie realistyczny ogień
Kominki na gaz są przede wszystkim bardzo łatwe w obsłudze, co powoduje, że ich użytkowanie jest niesamowicie przyjemne. Palenie w komiku jest ekologiczne i nie zanieczyszcza środowiska, jest zgodne z normami EkoProjektu.
Czytaj więcej
Pompy ciepła- ekologiczne źródło energii
Pompy ciepła- ekologiczne źródło energii
Pompa ciepła to naturalne, komfortowe, energooszczędne i ekologiczne ogrzewanie. Jest to przyjazne środowisku źródło ciepła. Bardzo dobrze sprawdza się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.
Czytaj więcej
Piec akumulacyjny Brunner Eck 45/67/44 + GOF
Piec akumulacyjny Brunner Eck 45/67/44 + GOF
BRUNNER jest pionierem w dziedzinie ograniczania emisji spalin w kominkach i piecach kaflowych opalanych drewnem. Firma spełnia wszystkie założenia ekologiczne oraz jest w pełni przyjazny środowisku.
Czytaj więcej