Popularność tych pieców wraca na salony - kominki szamotowe i piece kaflowe przeżywają wielki powrót. Dzięki swoim właściwościom ogrzewają domostwa, ale dodają także niepowtarzalnego stylu i uroku każdemu wnętrzu.

 

Dziś kominek to coś więcej niż źródło ciepła - to wizytówka gospodarza. Kominki i piece kaflowe wyróżniają się długowiecznością - przy odpowiedniej pielęgnacji mogą przetrwać wieki. Są również wyjątkowe pod względem wyglądu. Nie ma dwóch takich samych kominków szamotowych, pieców kaflowych - każdy z nich jest dziełem sztuki, stworzonym przez wykwalifikowanych rzemieślników. Rodzinna tradycja kontynuowana od dziesiątek lat pozwala nam tworzyć wyjątkowe piece z najlepszych materiałów. Nie ma nic lepszego niż piękny kominek nadający klimatu domostwu.
 

Co to jest szamot? Dlaczego budujemy kominki i piece kaflowe z szamotu?

 

Szamot to rodzaj wypalanej gliny, która jest używana do produkcji wyrobów ceramicznych. Powstaje w wyniku wypalania gliny w wysokich temperaturach, co nadaje mu twardą, trwałą strukturę. Szamot jest doskonałym materiałem na kominki i piece, ponieważ jest nieporowaty i odporny na wysokie temperatury. Pozwala na utrzymanie ciepła w kominku i oddaje równomiernie zakumulowane ciepło na zewnątrz przez długi czas, nawet po wygaszeniu. Trwałość szamotu określa się na setki lat - niektóre piece kaflowe mają nawet 200 lat, a dalej pozostają w użytku!
 

Kominki szamotowe i piece kaflowe - ciepło zamknięte w najpiękniejszej oprawie.

 

Ogień jest magią, która pozwala nam na prawidłowe funkcjonowanie. Dlaczego więc nie wynieść go na piedestał i wyeksponować najlepiej jak to możliwe? Dzięki naszym kominkom i piecom kaflowym Twój dom stanie się wyjątkowy - tak jak Ty. Kominki kaflowe pozwolą Ci wyrazić siebie - swój charakter, upodobania, a także podkreślą style Twoich wnętrz. Jako stylowy dodatek do wnętrz stanowi świetną alternatywę dla innych źródeł ciepła. Piec, kominek czy prosta koza - z nami zaczarujesz wnętrze swojego domu.

 

Poszukujesz wyjątkowych elementów wystroju, które dodatkowo będą funkcjonalne? Piece kaflowe i kominki szamotowe dostępne w naszej firmie są trafnym wyborem.

 

Skontaktuj się już teraz z naszymi specjalistami i dołącz do rodziny prawdziwych pasjonatów. Zapraszamy!